İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitimi; temel itaat eğitimini aldıktan sonra verilebilen bir eğitimdir. Bu eğitimde köpeğiniz sevk kayışsız serbest bir şekilde sizin vereceğiniz komutları uygulamayı öğrenir. İleri itaat eğitiminde de temel itaat eğitiminde öğrendiği komutları öğrenir. Ancak bu sefer tamamen serbest olarak verdiğiniz komutları uygulayacaktır. Bu nedenle de temel itaat eğitimini çok iyi bir şekilde tamamlaması gerekiyor. İleri itaat eğitimi her ırkın alabileceği bir eğitim değildir. Karakter yapısı bu eğitimi almaya uygun olmalıdır.

Advanced Obedience Training

İleri itaat eğitimindeki komutlar da temel itaat eğitimindeki komutlar ile aynıdır. Temel itaat eğitimindeki komutlara ek olarak “gel” komutu da öğretilmektedir. İleri itaat eğitiminde temel itaat eğitimine nazaran “bekle” komutu biraz daha uzun süreli olmaktadır.

“Takip” komutunda köpeğiniz tasmasız serbest bir şekilde sol tarafınızda sizin adımlarınıza uygun şekilde sizinle yürümeyi öğrenir. “Otur” komutunda yanınızda olmasa bile komutu duyduğu anda oturmayı öğrenir. “Yat” komutunda ise yine sizden uzakta iken komutu aldığında yatmayı ve sizin ikinci bir komutunuza kadar pozisyonunu korumayı öğrenmektedir. “Gel” komutunda köpeğinizden uzaklaştığınız zaman komut ile birlikte yanınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. “Gel” komutunu duyduğu anda ne ile uğraşır ise uğraşsın kayıtsız sizin yanınıza gelecektir.

“Bekle” komutu ile köpeğinize “otur” veya “yat” komutunu verdikten sonra “bekle” komutunu vererek sizi kısa veya uzun süre beklemesini sağlayabilirsiniz.“Yat” komutundan sonra “bekle” komutu ile temel itaat eğitimine oranla daha fazla beklemesini sağlayabilirsiniz. Bütün bu komutları uygularken sizin köpeğinizin görüş alanında olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Advanced Obedience Training
İletişim

Bize Yazın

Vetipedia Kliniği olarak size özel kampanyalarımızdan faydalanmak, bizden haberleri kaçırmamak veya