Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitiminde “otur”, “yat”, “bekle”, “yat”, “takip” (izle) ve “hayır” komutları öğretilmektedir. “Takip” komutu ile köpeğiniz sol tarafınızda sizin adımlarınıza uygun şekilde sizi takip etmeyi öğrenir. Bu sayede köpeğinizin gezdirme esnasında sizi çekiştirmesini veya ani hareketler yapmasını önlemiş olursunuz. “Otur” komutu, köpeğinizin sakin bir şekilde sol tarafınızda oturmasını sağlar. Bu komut aynı zamanda “otur bekle” komutunun da temelini oluşturmaktadır. “Yat” komutu ile köpeğiniz sakin ve uyumlu bir şekilde sol tarafınızda yere uzanır. Bu komut da “yat bekle” komutumuzun temelini oluşturmaktadır.

“Otur bekle” komutu ile köpeğinizin kısa süreli beklemelerde, sizin vereceğiniz diğer bir komuta kadar sakin bir şekilde oturarak beklemesini sağlarsınız.

Pet Obedience Training

“Yat bekle” komutu ile köpeğinizin uzun süreli beklemelerde sizin vereceğiniz diğer bir komuta kadar sakin bir şekilde oturarak beklemesini sağlarsınız.

“Hayır” komutu ile köpeğinizin yapmasını istemediğiniz davranışlarını engellenmesini sağlamış olursunuz. “Hayır” komutu en önemli komutlardan olup bütün yaşantınız içinde kullanacaksınız. Bu sayede köpeğinizin yapılmaması gereken davranışları daha net bir şekilde anlamasını sağlayabilirsiniz. Hata yapmaya meyilli olduğunda “Hayır” komutu ile bunu engellemeniz oldukça kolay olacaktır.

Pet Obedience Training
İletişim

Bize Yazın

Vetipedia Kliniği olarak size özel kampanyalarımızdan faydalanmak, bizden haberleri kaçırmamak veya